Monday

Facility One

Pink Studio

4:45-5:00- Kennedy S/Nicole

5:00-5:5:15- Bryanna C/Nicole

5:15-5:30- Bryanna C/ Kristen

5:30-6:15- age 6-9 Acro

6:15-7:00- age 6-9 Acro

7:00-7:45-age 8-9HipHop

7:45-8:15 - Comp M.T.

8:15-8:45- Sr Lyrical

8:45-9:00- Samantha/Nicole

Facility Two

Blue Studio

4:15-4:30- Harper/Madison

4:30-4:45- Brooklyn/Madison

4:45-5:30- 10+Lyrical/Jazz

5:30-5:45- Kennedy L/Madison

5:45-6:30- Rec Tap

6:30-7:15- age 10+ Acro

7:15-8:00- age 6-7 HipHop

8:00-8:15- Ainsley/Nicole

8:45-9:00 - Ava/Katy

Facility Two

Green Studio

4:15-4:30- Blakely/Ella

4:30-4:45-Harper&Blakley/Ella

5:00-5:45 - age 3-5 Acro

 

5:45-6:15 - Clara/Ella

6:30-7:15- age 6-9 Ballet

Facility Three

Purple Studio

5:45-6:00- 

6:00-6:15- 

6:15-6:30- Madison/ Amber

6:30-6:45-Madison/Amber

6:45-7:00-Claire&Bella/Olivia 

7:00-7:15-Brianna, Bryanna, Sam/Olivia

7:15-7:30- Kaitlin/Amber

7:30-7:45- Maddi/Amber

7:45-8:00-Ella/Amber

Tuesday

Facility One

Pink Studio

4:30-4:45- Mini Warm up

4:45-5:30- Mini Ballet Tech

5:30-6:00- Mini Ballet Choreo

6:00-6:45- Mini Jazz Tech

6:45-7:00- Jr Warm Up

7:00-7:30- Jr Ballet Choreo

7:30-8:15-Jr Jazz Tech

8:15-8:45- Jr Jazz Choreo

8:45-9:00- Megan/Amber

Facility Two

Blue Studio

            Taekwondo

Facility Two

Green Studio

            Taekwondo

Facility Three

Purple Studio

            Taekwondo

Wednesday

Facility One

Pink Studio

4:30-4:45- Ada, Danika, Evelina/Kristen

4:45-5:30-Mini Acro Tech

5:30-6:00-Mini Acro 

6:00-6:30 Mini Jazz 

6:30-7:15-Jr Perf Jazz Tech

7:15-8:00-Jr Perf Ballet Tech

8:00-8:30-Jr Perf Jazz 

8:30-9:00-Jr Perf Acro 

Facility Two

Blue Studio

4:15-4:30- Sienna/Kristen

4:30-5:15- Teen Jazz Tech

5:15-5:45- Teen Lyrical

5:45-6:15- Teen Open

6:15-7:00- Teen Ballet Tech

7:00-7:45- Int/Sr Ballet Tech

7:45-8:30-Int/Sr Jazz Tech

8:30-9:00- Bryanna C/Amber

Facility Two

Green Studio

6:00-6:15- Brianna W/Jordanne

6:15-6:30 Samantha/Jordanne

6:30-6:45-Danika/Amber

6:45-7:00-Eloisa&Ada/Amber

Facility Three

Purple Studio

6:00-6:30- Int Lyrical

Thursday

Facility One

Pink Studio

5:15-5:30- Bailey&Megan/

Jordanne

5:30-5:45-Triplets/Jordanne

5:45-6:30- Jr Acro Tech

6:30-7:00- Jr Acro

7:00-7:30- Int/Sr Jazz

7:30-8:15- Int/Sr Acro Tech

8:15-8:45-Int/Sr Acro

8:45-9:00- Katie/Jordanne

Facility Two

Blue Studio

4:45-5:00-Sr Warm up

5:00-5:30-Sr Jazz

5:30-6:00-Int Jazz

6:00-6:45- Rec Tap

7:45-8:00- Caylee/ Kristen

8:00-8:15-Bailey/Kristen

8:45-9:00- Brianna W/Kristen

Facility Two

Green Studio

4:00-4:15- Samantha/Katy

4:15-4:30-Rebecca/ Katy

4:30-5:00- Pointe

5:00-5:30 - Int Ballet

5:30-6:00- Sr Ballet

6:00-6:30- Sr Adv Contemp

7:00-7:45- Jr Ballet Tech

Facility Three

Purple Studio

5:15-5:30-Kammy&Grayson/

Ella

5:30-6:15- Micro Jazz Tech

6:15-7:00- Micro Acro

7:00-7:30- Int/Sr Jazz

7:30-8:15-Int/Sr Acro Tech

8:15-8:45- Int/Sr Acro 

Saturday

Facility One

Pink Studio

9:30-10:15 - Mini Stretch & Strength

10:15-11:00- Mini Jumps & Turns

11:00- 11:45- Jr Stretch & Strength

11:45-12:30- Jr Jumps & Turns

12:30-1:00- Jr Lyrical Tech

1:00-1:45 Int/Sr Stretch & Strength

1:45-2:30- Int/Sr Jumps &Turns

2:30-3:00 - Int/Sr Contemp

3:00-3:15- Bryanna C/Nicole

Facility Two

Blue Studio

Taekwondo

Facility Two

Green Studio

 Taekwondo

Facility Three

Purple Studio

Taekwondo

Sunday

Facility One

Pink Studio

Jordanne Choreo

10:30-11:00- Kennedy L

11:00-11:30-Marlee

11:30-12:00-Kennedy S

12:00-12:15- Twins

12:15-12:30- Claire

12:30-12:45- Madison

12:45-1:00- Bre/Madison

1:00-1:15- Breanna

1:15-1:30- Brooke

1:30-1:45- Ella

Facility Two

Blue Studio

Open

Facility Two

Green Studio

Open

Facility Three

Purple Studio

Open